BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Ankara'da Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerleri

Ankara'da fotoğraf çekimi için mekana karar verdiniz mi? Sizlere eksiksiz bir liste hazırladık....

Dış mekan fotoğraf çekimi kusursuz bir düğünün olmazsa olmazı... Çekilen fotoğraflar o anınızı ölümsüzleştirecek, yıllar sonra bile baktığınızda sizi gülümsetecek.. Peki dış mekan çekimi için mekana karar verdiniz mi? Sizlere eksiksiz bir liste hazırladık....
 
Eymir Gölü
 
Ankara’lıların haftasonu kaçamaklarının öncülerinden Eymir Gölü; göl ve orman manzarasıyla düğün fotoğrafları için muhteşem kareler sunuyor. ODTÜ bünyesinde bulunan Eymir Gölü’nde düğün fotoğraf çekimi izni için rektörlüğe başvurmak gerekiyor.
 
ODTÜ
 
Ankara’nın incisi ODTÜ özellikle mezunları tarafından düğün fotoğraf çekiminde sıkça tercih ediliyor. Kampüste çok sayıda bulunan ağaçlar hem ilkbaharda hem sonbaharda oldukça güzel bir görüntü sergiliyor. Ayrıca "açıkhava müzesi" gibi oldukça eğlenceli mekanlara ev sahipliği yapıyor. Ancak ODTÜ mezunu olmayanlar için kampüse giriş biraz zor olabilir bizden söylemesi.
 
Hacettepe Yeşil Vadi
 
Beytepe kampüsünde bulunan Yeşil Vadi doğayla iç içe muhteşem görüntülerin elde edildiği saklı bir cennet. Yine burada da fotoğraf çekimi için Hacettepe Üniversitesi’nden izin almak gerekiyor.
 
Altınköy
 
Altındağ Belediyesi tarafından hizmete açılan Altınköy; aslında bir açıkhava müzesi. Burada köy hayatında olan her şeye yer verilmiş. Yel değirmeni ve asma köprü gibi bir çok detay ile çok güzel fotoğraflar yakalanabiliyor. Altınköye’e girmek ücretli. Düğün fotoğraf çekimi için ise ekstra ücret talep ediliyor.
 
Botanik Park
 
Ankara’nın en eski parklarından Botanik Park şehrin merkezinde, havuzu ve doğal ortamıyla bir çok çiftin dış mekan çekimi için tercih ettiği bir park.
 
Dikmen Vadisi
 
Ferah ortamı, yeşilliği ve havuzlarıyla Dikmen Vadisi de bir çok çifte fotoğraf çekimi için ev sahipliği yapıyor.
 
Seğmenler Parkı
 
Son zamanlarda oldukça popüler olan Seğmenler Parkı; merkezi konumu, göleti ve yemyeşil ağaçlarıyla düğün fotoğrafları için güzel bir alternatif oluşturuyor.
 
50. Yıl Parkı
 
Göl ve doğa manzarasından ziyade gökyüzü ve şehir manzarasını tercih ediyorsanız 50.yıl parkı tam size göre! Pek çok kimsenin bilmediği bu parkta Ankara şehri manzarası eşliğinde çok güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.
 
Altınpark
 
Ankaralılar için bir klasik olan Altınpark düğün çekimleri için popülaritesini hala koruyor. Zengin bir görselliğe sahip olan Altınpark’a giriş ücretsiz ayrıca.
 
 
Mogan Gölü
 
Ankara’da göl denilince ilk akla gelen göl Mogan Gölü. Göl manzarası ve sazlıklar eşliğinde ortaya çok güzel fotoğraflar çıkabiliyor.
 
Karagöl
 
Şehir merkezine ortalama 70 km uzaklıktaki Karagöl; Çubuk ilçesine bağlı bir milli park. Özellikle sonbahar aylarında burada görsel bir şölen yakalamak mümkün.
 
Başkent Binicilik Kulübü
 
Yeşil alanları ve atlarıyla keyifli kareler yakalanabilecek yerlerden biri de oldukça merkezi konumda olan Başkent Binicilik Kulübü.

Hamamönü
 
Doğa manzaralarından sıkılıp otantik bir ortamda çekim yaptırmak istiyorsanız hamamönü tam size göre! Eski Ankara evleriyle hem iç mekanda hem dış mekanda oldukça güzel kareler yakalayabilirsiniz.
 
Altın Köşk
 
Son dönemlerde revaçta olan yerlerden Bilkent Altın Köşk; özellikle kapalı havalarda tercih edebileceğiniz mekanlardan. Otantik atmosferiyle çiftleri büyüleyen bu mekanda sıra dışı fotoğraflar çektirmeniz mümkün.
 
Anıtkabir
 
Ankara deyince akla ilk yer tabii ki Anıtkabir. Bu özel günlerini daha da anlamlandırmak isteyen çiftlerin tercihi ise Anıtkabir olmaktadır.
 
 
 
 

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap