Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

2018'de En Çok Tercih Edilen İlk Dans Şarkıları

2018’de en çok tercih edilen ilk dans ve düğün TOP 10 listeleri ile Spotify, Cohen’den Özdemir Erdoğan’a Ed Sheeran’dan Tarkan’a kadar dünyanın ve Türkiye’nin “en” lerini açıkladı
 

Türkiye ilk dansı “Thinking Out Loud” ile yapıyor

Verilerine göre bu sene, Ed Sheeran’ın “Perfect” isimli şarkısı, daha önce birinci sırada yer alan “Thinking Out Loud” adlı şarkısının da önüne geçerek dünya genelinde ilk dans için en çok tercih edilen şarkılar listesinde 2018’in yıldızı oldu. Türkiye’de ise “Thinking Out Loud”, ilk dans için hala en çok tercih edilen şarkı olarak ilk sırada yer alıyor.
 
Global listede ilk dans için tercih edilen diğer şarkılar ise Etta James’in “At Last” ve Elvis Presley’in “Can’t Help Falling in Love” gibi ilk dans klasiklerinden, Bruno Mars’ın “Marry You” ve John Legend’in “All of Me” adlı şarkısı gibi modern romantik balatlara kadar çiftlerin müzik zevklerini de ortaya koyuyor. Türkiye’de ilk dans için tercih edilen şarkılar listesinin global ile pek çok ortak noktası var ama Frank Sinatra’nın “Fly Me To The Moon”, Leonard Cohen’in “Dance Me to the End of Love” ve Özdemir Erdoğan’ın “Bana Ellerini Ver” adlı şarkıları bu mutlu anın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
 
Rakkas söylenmeden Türkiye’de düğün olmuyor

İddialı tüm düğün çalma listelerinde kullanıcılar, Whitney Houston'un “I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)” gibi daha eski şarkılarla Mark Ronson’ın “Uptown Funk” gibi daha yeni şarkıları dans pistinde bir araya getiriyor. Sezen Aksu’dan “Rakkas”, Tarkan’dan “Gül Döktüm Yollarına” ve Duman’dan “Senden Daha Güzel” ise global listeden farklı olarak, Türkiye’de bir düğünün olmazsa olmaz şarkıları arasında yer alıyor.
 
2018 yılında dünya genelinde ilk dans için tercih edilen Top 10 çalma listesi şarkıları:

 


2018 yılında Türkiye’de ilk dans için tercih edilen Top 10 çalma listesi şarkıları:
2018 yılında dünya genelinde en çok tercih edilen Top 10 düğün çalma listesi şarkıları:
 

2018 yılında Türkiye’de en çok tercih edilen Top 10 düğün çalma listesi şarkıları:

Kaynak: Spotify

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap