Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Ankara'da Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerleri

Ankara'da fotoğraf çekimi için mekana karar verdiniz mi? Sizlere eksiksiz bir liste hazırladık....
Ankara'da Dış Mekan Fotoğraf Çekimi Yerleri


Dış mekan fotoğraf çekimi kusursuz bir düğünün olmazsa olmazı... Çekilen fotoğraflar o anınızı ölümsüzleştirecek, yıllar sonra bile baktığınızda sizi gülümsetecek.. Peki dış mekan çekimi için mekana karar verdiniz mi? Sizlere eksiksiz bir liste hazırladık....
 

Eymir Gölü

Ankaralıların haftasonu kaçamaklarının öncülerinden Eymir Gölü; göl ve orman manzarasıyla düğün fotoğrafları için muhteşem kareler sunuyor. ODTÜ bünyesinde bulunan Eymir Gölü’nde düğün fotoğraf çekimi izni için rektörlüğe başvurmak gerekiyor.
 

ODTÜ

Ankara’nın incisi ODTÜ özellikle mezunları tarafından düğün fotoğraf çekiminde sıkça tercih ediliyor. Kampüste çok sayıda bulunan ağaçlar hem ilkbaharda hem sonbaharda oldukça güzel bir görüntü sergiliyor. Ayrıca "açıkhava müzesi" gibi oldukça eğlenceli mekanlara ev sahipliği yapıyor. Ancak ODTÜ mezunu olmayanlar için kampüse giriş biraz zor olabilir bizden söylemesi.
 

Hacettepe Yeşil Vadi

Beytepe kampüsünde bulunan Yeşil Vadi doğayla iç içe muhteşem görüntülerin elde edildiği saklı bir cennet. Yine burada da fotoğraf çekimi için Hacettepe Üniversitesi’nden izin almak gerekiyor.
 

Altınköy

Altındağ Belediyesi tarafından hizmete açılan Altınköy; aslında bir açıkhava müzesi. Burada köy hayatında olan her şeye yer verilmiş. Yel değirmeni ve asma köprü gibi bir çok detay ile çok güzel fotoğraflar yakalanabiliyor. Altınköye’e girmek ücretli. Düğün fotoğraf çekimi için ise ekstra ücret talep ediliyor.
 

Botanik Park

Ankara’nın en eski parklarından Botanik Park şehrin merkezinde, havuzu ve doğal ortamıyla bir çok çiftin dış mekan çekimi için tercih ettiği bir park.


 

Dikmen Vadisi

Ferah ortamı, yeşilliği ve havuzlarıyla Dikmen Vadisi de bir çok çifte düğün fotoğraf çekimi için ev sahipliği yapıyor.


 

Seğmenler Parkı

Son zamanlarda oldukça popüler olan Seğmenler Parkı; merkezi konumu, göleti ve yemyeşil ağaçlarıyla düğün fotoğrafları için güzel bir alternatif oluşturuyor.


 

50. Yıl Parkı

Göl ve doğa manzarasından ziyade gökyüzü ve şehir manzarasını tercih ediyorsanız 50.yıl parkı tam size göre! Pek çok kimsenin bilmediği bu parkta Ankara şehri manzarası eşliğinde çok güzel düğün fotoğrafları çektirebilirsiniz.
 
Altınpark

Ankaralılar için bir klasik olan Altınpark düğün çekimleri için popülaritesini hala koruyor. Zengin bir görselliğe sahip olan Altınpark’a giriş ücretsiz ayrıca.


  

Mogan Gölü

Ankara’da göl denilince ilk akla gelen göl Mogan Gölü. Göl manzarası ve sazlıklar eşliğinde ortaya çok güzel düğün fotoğrafları çıkabiliyor. 

Karagöl

Şehir merkezine ortalama 70 km uzaklıktaki Karagöl; Çubuk ilçesine bağlı bir milli park. Özellikle sonbahar aylarında burada görsel bir şölen yakalamak mümkün.


 

Başkent Binicilik Kulübü

Yeşil alanları ve atlarıyla keyifli kareler yakalanabilecek yerlerden biri de oldukça merkezi konumda olan Başkent Binicilik Kulübü.

Hamamönü

Doğa manzaralarından sıkılıp otantik bir ortamda çekim yaptırmak istiyorsanız hamamönü tam size göre! Eski Ankara evleriyle hem iç mekanda hem dış mekanda oldukça güzel kareler yakalayabilirsiniz.


 

Altın Köşk

Son dönemlerde revaçta olan yerlerden Bilkent Altın Köşk; özellikle kapalı havalarda tercih edebileceğiniz mekanlardan. Otantik atmosferiyle çiftleri büyüleyen bu mekanda sıra dışı düğün fotoğrafları çektirmeniz mümkün.


 

Anıtkabir

Ankara deyince akla ilk yer tabii ki Anıtkabir. Bu özel günlerini daha da anlamlandırmak isteyen çiftlerin dış mekan fotoğraf çekimi için tercihi ise Anıtkabir olmaktadır.
 
 
 

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler