Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Balayına Hazırlık: Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Balayınızı pürüzsüz bir tenle geçirmek istiyorsanız lazer epilasyonla ilgili bilmeniz gereken her şey burada!
Balayına Hazırlık: Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Düğün gününüz yaklaşıyor. Bütün hazırlıklar tamamlandı peki siz ve cildiniz bu romantik gece ve ardından gelen o büyülü balayına hazır mısınız? Balayınızı pürüzsüz bir tenle geçirmek için istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu olan lazer epilasyonu tercih edebilirsiniz. Eğer düğününüzden önce lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız bilmeniz gerekenleri öğrenmek için mutlaka okumaya devam edin!Lazer Epilasyon

  • Lazer epilasyona başlamaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken cilt ve tüy renginize göre doğru cihaz ve uzmanı bulmak. Bunun için de mutlaka uzman bir hekimle görüşmelisiniz. Unutmayın ki lazer epilasyon tıbbi bir tedavidir. Ayrıca lazer epilasyon yaptıracağınız yerin temizliği de dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri.
  • Lazer epilasyon tedavisi cilt, tüy rengi ve uygulandığı bölgeye göre 6-12 seans arasında değişebilir ve seansların araları 4-8 hafta arasında olmalıdır. Menstürasyon dönemi hassasiyete neden olduğu için seanslarınızı bu döneme denk getirmemenizi öneririz.
  • Lazer epilasyona başlamadan önce en az 1 ay ip, ağda, tüy dökücü gibi yöntemler kullanılmamalıdır. Bronzlaşmış tene lazer uygulaması ciltte lekelenme yapabileceği için güneşlenilmemeli veya solaryuma girilmemeli ve bronzlaştırıcı kremler kullanılmamalıdır.
  • Seans öncesinde cildiniz mutlaka temiz olmalıdır ve önceki gün tüyler jilet yardımıyla temizlenmelidir.
  • Lazer uygulamasından sonra mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılarak ciltte istenmeyen lekelerin oluşması önlenmelidir.
  • Lazer epilasyon uygulaması başladıktan sonra ağda, cımbız, epilatör gibi tüyü kökünden çeken işlemler yapılmamalıdır. Seans aralarında makas ya da jilet kullanabilirsiniz.
  • Lazer uygulaması cildi kurutacağı için seanstan birkaç saat önce cildinizi nemlendirebilirsiniz.
  • Seans sonrası özellikle hassas ciltlerde kızarma, kabarma, su toplanması, kabuklanma ve sivilcelenme görülebilir. Böyle bir durumda tedavinizi uygulayan uzmana danışarak besleyici veya antibiyotikli kremler kullanabilirsiniz.  • Lazer epilasyonla ilgili en önemli şeylerden biri ne zaman başlayacağınız. Lazer epilasyonun etkilerinin görülmesi biraz zaman alacağı için tedaviye birkaç ay önceden başlamanız düğün ve balayında rahat etmenizi sağlar. Düğününüzü ve balayınızı bahar veya yaz aylarında yapmayı planlıyorsanız lazer epilasyona kış aylarında başlamanız balayını ipek gibi bir tenle geçirmenize yardımcı olacaktır.
Ankara'da lazer epilasyonla ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz güzellik salonları için tıklayın.

Balayınızın tadını çıkarmanız için de önerilerimiz var. Unutulmaz bir balayı hayal ediyorsanız mutlaka balayına çıkmadan önce sizin için yazdığımız önerilerimizi okuyun!

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler