Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Davetli Listesi Nasıl Hazırlanır

Düğün hazırlıkları sırasında en kritik konulardan biri de davetli listesi hazırlamak. Bu zor ama bir o kadar da önemli aşamanın üstesinden gelmeniz için bilmeniz gerekenleri bu yazıda topladık
Davetli Listesi Nasıl Hazırlanır


Öncelikle...

Hazırlık sürecinin en başında; düğün mekanına karar vermeden önce, taslak bir liste hazırlamanız gerekiyor çünkü seçeceğiniz mekanın kapasitesinin bu sayıyla uyumlu olması lazım. Çok beğendiğiniz bir mekanı kapasitesi yetmediği için elemek zorunda kalabileceğinizi unutmayın. Ancak hesapladığınız sayıda artma ya da azalma olabileceğini de göz önünde bulundurun.

Gelelim asıl listeyi nasıl hazırlayacağınıza...

Davetli listenizi erkek tarafı, kız tarafı ve arkadaşlar olmak üzere 3 ana grupta toplayabilir ve toplam sayıyı bölüştürebilirsiniz. Örneğin 400 kişilik bir düğünü; 150 kişi kız tarafı, 150 kişi erkek tarafı ve 100 kişi arkadaşlarınız olarak paylaştırabilirsiniz.

Akraba listelerini hazırlarken...

Ebeveynleriniz en büyük yardımcınız olacaktır. Ayırdığınız sayıyı belirterek bir liste hazırlamalarını isteyin. Davet edeceğiniz kişilerin isimlerini bir kağıda detaylı olarak yazmak işinizi kolaylaştıracaktır. Davetiyeye telefon numarası eklemek de konuklarınızın katılım durumlarını belirtmelerini sağlayacaktır. Şehir dışında oturan misafirleriniz varsa en az 1-1,5 ay önce davetiyeleri göndermenizi tavsiye ederiz. Postada yaşanabilecek aksiliklere karşı telefonla davetiyelerin ulaşıp ulaşmadığını teyit etmekte de fayda var.

Arkadaş listenizi hazırlarken...

İlkokul arkadaşları, lise arkadaşları, üniversite arkadaşları, iş arkadaşları gibi gruplara ayırırsanız kimseyi atlamış olmazsınız. Düğün zamanı yaklaştığında davetlilerin katılım durumlarını teyit etmekte fayda var. Son anda listenizde büyük değişikliklerin meydana gelebileceğini unutmayın. Eğer geri dönüşlerle ilgilenecek vaktiniz yoksa yakın bir arkadaşınızdan ya da aile dostunuzdan bu işi yapmasını rica edebilir veya organizasyon firmalarından yardım alabilirsiniz.

Ankara'daki organizasyon firmalarına ulaşmak için hemen tıkla!

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler