Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken Sormanız Gereken Sorular

Düğün fotoğrafçısına soracağın soruları merak ediyorsan, seni buraya alalım.
Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken Sormanız Gereken SorularDüğün fotoğrafçınızı seçerken bu soruları mutlaka sormalısın. Unutma, bu seçimin telafisi yok, çok önemli! Yıllarca bakacağın, çocuklarına, torunlarına göstermek isteyeceğin düğün fotoğrafların onlar. Eşinle birlikte, gelinlik ve damatlıkla yüzünüzdeki mutlulukla vereceğiniz pozları yaratan düğün fotoğrafçısı maharetli olmalı.
Peki neler sormalısın düğün fotoğrafçına? Hadi hep beraber inceleyelim.

Düğünün harika geçti, sen çok güzel görünüyordun ama fotoğraflara yansıyanlar hiç de iç açıcı değil... :(

Bunu yaşamak istemiyorsan düğün fotoğrafçını seçmeden önce önerilerimize göz atmalısın...

Düğün fotoğrafçını seçerken nelere dikkat etmeli, fotoğrafçına ne tür sorular yöneltmelisin?

İlk Sorulacak soru;


Soru 1: Düğün tarihinizde ya da diğer çekimleriniz için (Save The Date, Düğün Hikayesi, Dış Mekan Çekimi) fotoğrafçınızın planladığınız tarihlerde uygun olup olmadığını sormalısın! 


Bu soru ile başlamanız önemli aksi halde boşuna vakit kaybetmiş olursunuz. Unutmamalısınız ki çalışmak istediğiniz düğün fotoğrafçısının da ajandası dolu olabilir...

İkinci Adım: Nasıl bir çekim istediğine karar vermelisin. Son on yılda düğün fotoğrafçılığı o kadar gelişti, o kadar çeşitlendi ki son trendlerden bilgi sahibi olmak için yazılarımızı incelemeni öneririz... 


Soru 2: Hangi tür çekimler yapıyorsunuz?

Save The DateSave The Date Hakkında Her ŞeyDış Mekan Çekimi, Dış Mekan Çekimi Ne Zaman Yapılmalı?

Sadece düğün günü mü çekim yapacaksınız? Dış mekan çekimi düşünüyor musunuz?


Soru 3: Daha önce yaptığınız dış mekan çekimlerinizi görebilir miyim? 


Bu soru ile birlikte fotoğrafçınızın çekimlerini görme fırsatınız olacak. Fotoğrafçının profesyonel makineler kullanması ve işinde iyi olması yeterli olmayabilir. Sizin istediğiniz tarza yakın fotoğraflar çekiyor olması, yani beğenilerinizin birbirine yakın olması da en az diğer faktörler kadar önemli... Ve referans fotoğraflarına bakarak da çekimlerin kaliteli olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Fotoğrafçınızın tarzı size uygun mu? Düğün Vagonu Fotoğrafçılar sayfamızdan istediğiniz fotoğrafçının tarzı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Soru 4: Dış mekan çekimlerinde tercih ettiğiniz mekanlar var mı? Orayı tercih etme nedeniniz nedir?


Daha önceden çekim yaptığı bir mekanda çekim yapması düğün fotoğrafçınızın güzel kareler yakalamasını kolaylaştıracaktır. Eğer önerdiği mekan sizin de hoşunuza giderse çok daha kısa sürede mükemmel düğün fotoğraflarıyla sonuçlanacaktır...


Soru 5: Tecrübe Önemli! Kaç yıldır bu işi yaptığını sorabilirsiniz!

 

Soru 6: Çekimler için aksesuar kullanıyor musunuz?

 

Soru 7: Çekilen tüm fotoğrafların dijital kopyalarını veriyor musunuz?Soru 8: Bulduğunuz fotoğrafçının güvenilir bir firma olmasına dikkat edin.


Herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda karşınızda muhatap bulacağınız bir firma olması çok daha güvenilir olacaktır. Düğün Vagonu ekibi olarak tüm firmalarımızın güvenilir olduğunu söyleyebiliriz...Düğün fotoğrafçınızın tüm bu sorulara verdiği cevaplar, sizin onun hakkında fikir sahibi olmanızı da kolaylaştıracak. Oldukça stresli olan bu dönemde kendinizi karşısında rahat hissedebildiğiniz, güler yüzlü bir fotoğrafçı ile çalışmak sizin için en doğrusu olacaktır.  

Tüm tercihleriniz gibi bu seçiminizde de önceden bir fiyat araştırması yaparak bütçenize uygun gelen firmalar ile görüşün. Hedef en iyi fiyata en kaliteliye ulaşmak…

Mutlaka birden fazla düğün fotoğraf firması ile görüşün. Biraz vakit ayırarak bu özel gününüzde doğru seçim yapmanın da gururunu yaşayarak mutluluğunuzu ikiye katlayabilirsiniz.

 

 

 

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler