Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Düğün Mekanı Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Düğün mekanının seçilmesi bir düğün için en önemli seçimlerden biridir. Çünkü düğün mekanı bu müthiş günün sahnesidir!
Düğün Mekanı Seçerken Bilinmesi Gerekenler


Düğün mekanı seçmenin ne kadar zor ve yorucu olduğunu biliyoruz. Bu önemli arayışınızı kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan her şey burada, haydi okumaya başla!

Öncelikle...

Nasıl bir düğün istediğinize karar vermeniz gerekiyor; çimenlerin üzerinde cıvıl cıvıl bir kır düğünü mü, çok şık bir atmosferde kusursuz bir otel düğünü mü... Hayalinizi kurun ve gerçekleştirmek için adım atmaya başlayın!

Düğün mekanını seçerken...En önemli konulardan birisi davetli sayınız. Öncelikle mekanın kapasitesini ve bu sayıda esneklik payı olup olmadığını mutlaka öğrenin. Davetli sayınızdan çok daha büyük bir salon tutmak boş bir görüntüye sebep olacakken küçük bir salon tutmak davetlilerinizin ayakta kalmasına yol açacaktır. Anlaşılan sayının üzerine çıkıldığında ek ödeme isteyip istemedikleri de diğer bir dikkat etmeniz gereken konu.

Başka bir önemli konu ise...Düğün mekanının konumu. Misafirlerinizin rahat ulaşıp ulaşamayacaklarını mutlaka hesaba katmanız gerekir. Hatta düğün sonrasında gideceğiniz yeri bile göz önünde bulundurun. Misafirlerinizin oturdukları yer, arabalı veya arabasız olmaları, şehir dışından gelecek kişi sayısı bu konuda sizi etkileyen faktörlerdir. Eğer şehrin dışında bir mekan seçiyorsanız servis gereksinimi olabilir.
Bütçe?


Düğün mekanı için ayıracağınız bütçeyi de mutlaka önceden tespit etmeniz gerekiyor.  Bütçenizi önceden belirlemeniz, görüşeceğiniz mekanların sayısını azaltarak zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Her mekanın ücretlendirme politikası birbirinden farklıdır. Kimisi sadece mekanın ücretini alıp, masaların dekorasyonu ve yemek menüsü detaylarıyla ilgilenmezken, bazı mekanlar tüm hizmetleri birlikte sunarlar. Ücretin içine dahil olan her şeyi öğrenip, gerekirse eksik olan konular için ayrıca bütçe ve zaman ayırmanız gerekebilir.

Mekan Tipi?Düğün mekanını ilk gördüğünüzde aldığınız enerji oldukça önemlidir. Ancak beğendiğiniz mekanları boşken gördükten sonra bir de herhangi bir düğün esnasında görmenizde fayda var. Bu sayede misafirlerin yerleşim düzenleri, gelişen aksaklıklar ve organizasyonun ayrıntıları ile ilgili objektif bir değerlendirmede bulunabilirsiniz. Kapalı bir salonsa, salondaki mevcut kolonlara dikkat edin, oturma düzeninizi bu kolonlara göre yapacağınızı aklınızdan çıkarmayın. 
Yemek?Düğün mekanlarının yemekli veya yemeksiz düğünler için sundukları paketleri karşılaştırın. Bu paketlerin içeriği kadar yemklerin lezzeti ve servis şeklide oldukça önemlidir. Düğün öncesinde menü tadım şansınız olursa karar vermeniz kolaylaşacaktır.

Mevsim?Düğünün gerçekleştiği mevsime göre ısınma ve havalandırma şartlarını kontrol edin. Herkesin keyifli bir gece geçirebilmesi için bu oldukça önemlidir. Misafirleriniz terlerken ya da üşürken diğer güzel şeylerin farkına bile varamayabilirler. Eğer açık hava düğünü planlıyorsanız düğün mekanınızın kapalı alternatifi olup olmadığını sorun, ansızın yağacak bir yağmurun keyfinizi kaçırmasını istemeyebilirsiniz.

Ankara'daki düğün mekanlarına ulaşmak için hemen tıkla!

Düğün mekanı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri öğrendiğinize göre düğün mekanınızla anlaşmak için geç kalmayın!

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler