Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Gelin - Damat Bohçasında Neler Olmalı?

Söz ve nişan törenlerinde Türk adetlerinden en özel ve anlamlı olanı kuşkusuz gelin ve damat bohçalarıdır. Gelelim bohçada neler olması gerektiğine..

Türk adetlerinin başında gelen gelin ve damat bohçaları Türk adetlerinin belkide en anlamlı olanıdır.Aileler birbirlerinesevgi ve saygı bağlarını göstermek için ufak ve güzel hediyelerden oluşan birer bohça hazırlarlar. Bu bohçalar yalnız gelin ve damat için hazırlanırken, arzuya göre aile fertlerine de ufak hediyeler eklenebilir.

Bazen damadın annesi geliniyle birlikte alışverişe çıkarıp gelinin beğendiği tarzda alıveriş yapabilir. Bazen de kendi beğenisine göre bir bohça hazırlar. Son zamanlarda bohçayı valiz içinde götürmekte yaygınlaşmıştır.Böylece gelin ve damat  bavulu evlerinde seyehat amacıyla kullanabilirler.

Gelelim bohçada neler olması gerektiğine..

GELİN BOHÇASI

Gecelik
Sabahlık
Pijama Takımı
İç Çamaşırı
Çorap
Terlik  (topuklu veya tüylü tercih edilebilir)
Makyaj Seti
Bornoz Takımı
Parfüm Seti
Ayakkabı
Çanta
Ayna ve Tarak Seti
Elbise
Takı Seti

Bu liste tamamen isteğe bağlı olarak hazırlanmıştır.Siz hangi ürünleri tercih ederseniz ona uygun olarak bohçanızı hazırlayabilirsiniz.Arzu ederseniz bu hediyeleri tüller ve kurdelerle süsleyip içine lavanta keseleri veya kokulu sabunlar koyabilirsiniz. Ayrıca gelinin ailesi için  havlular, eşarplar veya küçük parfüm gibi hediyeler de ekleyebilirsiniz.
 
 
DAMAT BOHÇASI

Gömlek
Kravat
Kemer
Cüzdan
Çorap
İç çamaşırı
Traş Seti
Bornoz
Pijama Takımı
Ropdöşambır
Terlik
Parfüm seti
Saat

Damadın ihtiyacına ve maddi imkanlarınıza göre bu listede yer alan ürünlerden bir bohça hazırlayabilirsiniz. Ayrıca aile üyeleri için havlu ,kıyafet,eşarp ve tespih gibi hediyeler ekleyebilirsiniz.
 
Sizde gelin ve damat adaylarına yardımcı olmak için aklınıza gelen ürünleri yorumlara yazabilirsiniz. Unutmayın bu yolculukta Düğün Vagonu yanınızda..

Bohçanız hazır olduysa eğer size uygun bir nişan mekanına da ihtiyacınız olmalı, Nişan Mekanları için tıklayın!

Bütün Yorumlar (2)

M & M
Meryem & Mustafa
Düğün Tarihi : 05/08/2019
Ben eşime traş makinasıda aldım eğer kullanıyorsa eklenebilir
G & O
Gülşah & Onur Can
Düğün Tarihi : 23/02/2018
Güzel bir liste olmuş. Biz evlenirken hazırladığımız eşyaları klasik süslü bohçalar yerine, orta boy bir valize koyup götürmüştük karşılıklı olarak. Şimdi de seyahatlerimizde kullanıyoruz bu valizleri, evlenecek arkadaşlar için yararlı bir bilgi olabilir :)
Yorum Yap