Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Gelinlik Modelleri Fiyatları

Hayalinizdeki gelinliği en az bütçeyle giyebilmeniz için neler yapmalısınız. İşte hepsi bu yazıda...
Gelinlik Modelleri Fiyatları

Düğün hazırlıkları bütçenizi zorlayacak birçok kalem içerse de en önem taşıyan kısım gelinlik fiyatlarıdır. Hayalinizdeki gelinliğe kavuşmak için ciddi bütçeler ayırmanıza gerek yok. En mutlu gününüzde hayalinizdeki gelinliğe en az bütçeyle kavuşmak için birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterli. Gelinlik fiyatlarının bu kadar değişken olmasında etkili olan kalemler nedir diye merak ediyorsanız;


Kumaş Seçimi

Gelinlik kumaşları genellikle saten ve organze kumaştan dikilir. Fiyat olarak aralarında çok fiyat farkı yoktur ancak saten kumaş organze kumaşa göre daha az kırışır. Kumaşın kalitesi ve markasına göre seçilmesi gelinlik fiyatlarının değişkenliğine neden olmaktadır.


Duvak Seçimi

Duvak seçimi de gelinlik fiyatını etkileyen bir diğer kalemdir. Duvakta da güpürün yoğunluğu, inci, taş , boncuk gibi işlemelerin yoğunluğu fiyatı arttırmaktadır.


İnci, Taş ve Boncuk Seçimi

Gelinlikte kullanılan taşların modeli, yoğunluğu ve boyutlarına göre fiyatlar değişmektedir. Siz bütçenize göre taşların yoğunluğunu ve miktarını belirleyebilirsiniz.


Dantel Seçimi

Dantel seçimi gelinlik fiyatını belirleyen en büyük kalemlerden bir tanesidir. Fransız, Türk, Hint danteli gibi dantel çeşitleri gelinlikte en çok kullanılan dantellerdir. Fransız dantelinin fiyatı en yüksek fiyatlı olandır. Seçeceğiniz güpürün yoğunluğuna göre de ücret değişir. Tül yoğunluğu fazla güpür azsa fiyat daha uygun olacaktır.

Aksesuar Seçimi

Gelin çiçeği, gelin tacı, gelin ayakkabısı gibi aksesuarlar gelinlik fiyatlarını arttıran kalemlerdir. Arzu ederseniz gelinlikçinizden temin edebilir arzu ederseniz ayrı ayrı alıp uygun fiyata bulabilirsiniz. Gelin aksesuarları için tıklayın.Gelinlik fiyatları belirlenirken gelinliği alacağınız yerin konumu, markası, bilinirliği gibi faktörler önemlidir. Seçiminizi yaparken sırf düşük bütçeli bilinmeyen bir yerde yaptırmanızı önermiyoruz. Arkadaşlarınızdan ve çevrenizden tavsiye alıp tercih yapabilirsiniz.

Özel dikim gelinlikler hazır gelinliklere oranla daha yüksek fiyatlıdır. Size özel seçilen kumaş, güpür, boncuk ve model stilistler tarafından hazırlanır ve bu sebeple maliyeti daha yüksek olur. El emeği işin içine girdikçe maliyette arıtıyor. Eğer isterseniz hayalinizdeki gelinliğe en yakın modeli seçip üzerinde ekleme çıkarma yapmak maliyeti biraz daha düşürebilir. Maliyeti daha düşürmek için hazır gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Hayalinizdeki gelinliği hazır modellerden tercih edecekseniz önceki sezon gelinliklerini 1500 -2000 TL arasında bulabilirsiniz. Bu gelinlik modelleri arasından yapacağınız tercihi satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Gelinlik modası çok göreceli olduğu için önceki sezon gelinliklerden beğendiğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Gelinliğin modası asla geçmez. Hatta dönemin modası vintage gelinliklere de göz atabilirsiniz.

 
Gelinlik Modelleri Fiyatları

Gelinlik modelleri çeşitleri oldukça fazladır. Bu sebeple kullanılan kumaşın fazlalığı, kalitesi ve diğer detaylar fiyatı belirler  A kesim gelinlik en çok tercih edilen gelinlik modelidir. Genellikle dantel kumaştan tercih edilir. Fiyatları 1500 TL’den başlamaktadır. Prenses model gelinlikler genellikle biraz daha yüksek fiyatlı olur. Saten kumaştan tercih edilip, güpür detaylı olursa fiyatları daha da yükselmektedir. Prenses model gelinlikler 2000 TL’den başlamaktadır.


Gelinlik maliyetleri size yüksek geliyorsa size iki önerimiz var.


Gelinlik Kiralama

Gelinlik fiyatları yüksek oldukça gelin adayları gelinliğini kiralama yolunu seçiyor. Gelinlik kiralamak hakkında soru işaretleriniz varsa bu yazı tam size göre.


Vintage Gelinlikler

Son dönemin en gözde gelinliklerinin Vintage gelinlikler olduğunu biliyor musunuz? Vintage gelinlik hakkındaki yazımız işte burada. Bunun dışında çok da uzağa gitmeden annenizin, teyzenizin veya anneannenizin gelinliğini giymeye ne derseniz. Hem gelinliğini giydiğiniz kişiye verdiğiniz değeri göstermiş olursunuz hem de nostaljik ve özel bir tercih yapmış olursunuz.Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler