2019 Ankara
Düğün Fuarı'nda
Basın Sponsoru
olarak YANINIZDAYIZ.

Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Kına Gecesi için Alışveriş Listesi

Kına gecesi alışveriş listenizi hala yapmadıysanız kağıt kaleminizi hazırlayın!
Kına Gecesi için Alışveriş Listesi

Gelinin baba evinde kalacağı son geceyi temsilen yapılan kına gecesi, geleneksel kültürümüzün en önemli duygu yüklü parçalarından biridir. Son yıllarda geleneksele eğilimin artmasıyla birlikte kına gecelerine gösterilen önem çoğaldı. Sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bir alışveriş listesi hazırladık. Keyifli alışverişler!  

Gelin Adayları İçin İhtiyaç Listesi


Bindallı veya Kaftan
Taç veya Fes
Kemer
Duvak
Eldiven
El Gülü
Ayakkabı veya Çarık

Önerilerimiz: İlk olarak bindallınızı alıp, diğer aksesuarlarınızı bindallınızın rengine göre tercih etmenizi öneriyoruz. Bindallılar genellikle bordo, yeşil, kırmızı, lacivert olarak üretiliyordu. Ama son dönemde fuşya, mor, beyaz, mavi gibi renklerde de üretilerek alternatifler çoğaltıldı. Kıyafetinize karar verdikten sonra rengine uygun olarak taç veya fes, yine renge uygun olan ayakkabı veya çarık tercih etmeniz çok daha şık bir görüntü oluşturmanızı sağlayacaktır. Son olarak bindallınıza eğer kemer takmanız gerekiyorsa üzerinde yer alan işlemelerin renginden kemer tercih edebilirsiniz.Kına Gecesi Organizasyonunuz İçin İhtiyaç Listesi


Kına Tepsisi
Kına
Mum
El Mumları
El Gülleri
Kına Müzikleri (Kına Gecesi Müzikleri adlı makalemize göz atmayı unutmayın),
Sepet
Tefler (ışıklı, manili, resimli)
Ziller
Halay Mendilleri
Ve olmazsa olmaz Şakira Kemerleri!Kınada Dağıtılacak Hediyeler


Bu liste zorunlu olmamakla birlikte kına gecelerinde gelinlerin tercihleri arasında yer almaktadır. Tıpkı Düğün Organizasyonları gibi kına gecelerinde de küçük hediyeler vererek konuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Kına Kesesi
Kuruyemiş Kesesi
Lavanta Kesesi
Arkadaşlarınız için bileklikler, taçlar...

Bunlar en çok tercih edilen kına hediyeleri. Ama bu konu tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Üstünde isminizin yazdığı ojeler, rujlar da alternatif hediye seçenekleri arasında. Daha çok alternatif için Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorimize bakmanızı tavsiye ederiz..

Damat Adayları İçin İhtiyaç Listesi


Yeşil Duvak
Kaftan
Yelek
Gömlek
Kuşak
Fes
Takma Bıyık (Eğlence katmak isterseniz)

Kına gecelerine bazı yörelerimizde damatlar katılmıyorlar. Ama sizin müstakbel eşiniz töreninize katılacaksa bunları bilin isteriz. Şık bir beyaz gömlek üzerine erkekler için yapılan kaftan veya yelek giyebilirler. Bu kaftan veya tercih ettikleri yelek ile uyumlu kuşak veya fesle kıyafetlerini tamamlayabilirler. Diyelim ki sizin damadınız gelirim ama bu kıyafetleri giymem dedi. En azından omuzlarına yeşil bir duvak atması için ikna edebilirsiniz değil mi?Unutmayın bu hazırlıkların tamamında size yardımcı olacak bir kına organizasyon firmasıyla anlaşabilirsiniz. Kına organizasyon firmaları için tıklayın!

Kına mekanınıza karar vermek için de geç kalmayın. En iyi kına mekanları için tıklayın!


Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler