Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Oturma Düzeni Nasıl Oluşturulur?

Düğününüze az bir zaman kaldı, davetli listeniz hazır fakat nasıl bir oturma planı yapmanız gerekiyor? İşte size yardımcı olacak bir kaç öneri...


Oturma düzenini ayarlarken...

Öncelikle düğün mekanınızdan kaç masa olduğu, masaların kaç kişilik olduğu gibi bilgilere ihtiyacınız var. Hatta düğün mekanınıza ellerinde hazır şablon olup olmadığını sorun, eğer varsa işiniz kolaylaşacaktır. Yoksa da üzülmeyin; internetten bu iş için oluşturulmuş excel dosyalarına, hatta özel programlara ulaşmak mümkün.
 
İlk olarak...

Aile masalarını ayarlayın, gelin ve damada en yakın masalara onlar oturmak isteyeceklerdir. En yakınlarınızı yerleştirdikten sonra sıra akrabalara gelecek. Aileyi kız tarafı ve erkek tarafı diye bölmek eskide kalmış gibi görünse de maalesef davetli listesini hazırlarken buna mecbur kalacağınız anlar olacaktır. Bu konuda ebeveynlerinizden yardım isteyin. Kim kiminle tanışıyor, kim kimin akrabası hatta ve hatta kim kiminle konuşmuyor gibi değerli bilgileri de onlar rahatlıkla toplayacaklardır.
 
Arkadaşlarınız söz konusu olduğunda...

İşiniz bir miktar daha kolay. Eğer düğün mekanında nispeten daha büyük masalar varsa arkadaş gruplarınızı bu masalara yerleştirebilir ve listenin büyük bir kısmını tamamlamış olabilirsiniz.
 
Oturma düzenini hazırladıktan sonra...

Düğün mekanına teslim edin ve son bir kez de beraber gözden geçirin. Ancak unutmayın hiç bir liste %100 sizin hazırladığınız gibi gitmez düğün sırasında mutlaka spontan değişiklikler olacaktır!

Eğer profesyonel yardım almanız gerekiyorsa, sizi Ankara'da düğün organizasyonu yapan firmalarla tanıştıralım!

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap