Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Sıradışı Evlilik Teklifi Fikirleri

Onun eşi olmak istiyorsun. Farklı ve romantik bir evlilik teklifinde bulunman, her kadının hayali olduğu gibi, sevgilinin de hayallerini süslüyor.. Sıradışı evlilik teklifi fikirleri bu yazıda!

Sevgilinle hayatını birleştirmek, artık onun eşi olmak istiyorsan, sırada ona evlenme teklif etmek var. Peki ya nasıl bir teklif olmalı? Elbette şık bir restaurantta mum ışığında yenilen yemek sonrası dizlerinin üzerine çöküp, yüzüğü çıkararak "benimle evlenir misin" diye sorarak da evlilik teklifini yapabilirsin. Bu da klasik ve şık bir tercih. Ama ufak bir çaba, biraz araştırma, biraz yaratıcılık ile o anı unutulmaz kılabilir ve sevgilini çok mutlu edebilirsin.

Gelelim sana ilham verebilecek fikirlere..

Amatör Bir Tiyatro Ekibiyle Anlaşarak Yaşanmışlıklarınızı İçeren Bir Oyun Hazırlayıp Sahneleyin

Çılgın bir fikirle başladık, biliyoruz.. Ama inan o kadar da zor değil bunu organize etmek ve gerçekten orjinal bir evlilik teklifi fikri.. Amatör bir tiyatroyla iletişime geçip, var olan bir oyunlarının senaryosunu sizin yaşanmışlıklarınızı içerecek şekilde değiştirebilirsiniz. Senayoyu tiyatro ekibiyle birlikte değiştirdikten, ve birkaç prova yaptıktan sonra hazırsınız. Oyun boyunca sevgiliniz şaşıracak oyuna, aa aynı bizim yaşadıklarımız diye düşünecek, belki de tatlı tatlı şüphelenecek. Ve oyun sonunda siz sahneye çıkıp, belki ufak bir konuşma yaptıktan sonra, 'sevgilim benimle evlenir misin' dediğinizde sevgilinizin erimesini keyifle izleyebilirsiniz. 

NOT: Karanlıkta önceden gelmiş ve saklanmış yakın arkadaşlarınızı ayarlamayı unutmayın.

Sonrası mı? Düğün yolculuğu.. Ve biliyorsun Düğün Vagonu bu yolculukta yanında.

                                  

Su Hafifliktir, Su Romantiktir. Su Üzerine Aşkınızı Yazın, Ona Evlenme Teklif Edin

Ankara'da veya deniz kenarı olmayan bir yerde yaşıyor olabilirsin. Ama bu evlenme teklifini suya yazarak yapamayacağını göstermez. Aksine suya hasret olarak yaşayan yerlerin insanlarına daha bile etkileyici gelecektir. Deniz yoksa da göller var, Eymir gölü, Mogan gölü var.. Ona aşkını anlatan ve evlilik teklifini içeren bir cümleyi, köpük harflerle yazabilir, ve harflerin dağılmaması için onları ince iplerle ağaçlara, karaya, teknelere vs tutturabilirsin. Onu elinden tutup sıradan bir gün gibi oraya götürebilir ve onu ne kadar sevdiğini onunla bir ömür geçirmek istediğini anlatan birkaç cümleden sonra yüzüğünü çıkarıp, 'sevgilim benimle evlenir misin' diyebilirsin. 'Evet' cevabından sonra sevinçle ortaya çıkacak yakın arkadaşlarınız da bu unutulmaz anınıza eşlik edebilir.

                          

Hikaye Kitabınızı Oluşturun Ve Onun Bulmasını Sağlayın

Şimdi hayal edin.. Romantik bir yerdesiniz, bir doğal yürüyüş yolunda, bir vadide, deniz kenarında, sizin için romantik sayılabilecek bir yerde sevgilinizle el ele yürürken birden küçük bir hikaye kitabı buluyorsunuz. Aa çok ilginçmiş diyerek merakla içinikarıştırmaya başlıyorsunuz. Karikatürize edilmiş bir kızla bir oğlanın hikayesi bu. Hem hikaye anlatılıyor hem de karikatürlerden çıkan konuşma baloncuklarıyla kahramanlarımız da konuşuyor. Ve hikaye ilginç bir şekilde sizin hikayenize çok benziyor. Hikayedeki isimler farklı sadece. Kısa hikayeyi merakla okuyorsunuz beraber, ve hikayenin sonunda çiftimiz evleniyor, sonsuza dek mutlu oluyorlar. Hikayeyi bitirince sen de yüzüğünü çıkarıp, 'sevgilim benimle evlenip her şeyim olur musun' diyorsun. Mutlu son, ya da tatlı bir başlangıç.. Artık adına ne denirse..

Böyle bir karikatür dizisini senin kendin hazırlamanı, kitaplaştırmanı ve baskıya sokmanı beklemiyoruz elbette. İnternette bunu yapan çok güzel firmalar var. Araştırıp istediğinden destek alabilirsin.

                                              

Drone Helikopter İle Tektaş Yüzük Sevgiline Havadan Gelsin

Öncelikle bu evlilik teklifini gerçekleştirmek için 2 şeye ihtiyacın var. Geniş bir açık alan ve drone kiralayabileceğin, drone helikopteri aynı zamanda ustalıkla kullanabilecek birisi. Sevgilinle zaman geçirirken, hiç beklenmedik bir anda bir drone gökyüzünden size doğru gelse, ve altında minik bir yüzük kutusu bağlı.. Sevdiğinin şaşkın bakışları altında, sen gelen drone'un altındaki kutuyu uzanıp alıp, dizlerinin üzerinde 'sevgilim benimle evlenir misin' diyebilirsin. Buna hayır diyebilecek bir kız olmadığını düşünüyoruz. 

NOT: Prodüksiyonu birazcık büyütmek ve yakın arkadaşlarınızı bu ana katmak isterseniz, siz drone'dan yüzüğü aldığınız anda yakın arkadaşlarınız birden ellerindeki 'benimle evlenir misin' pankartlarıyla ortaya çıkabilirler. 

                                      

Daha Da Yeni Fikirler..
 

Bu fikirleri beğendin, ama hiçbirisi 'bu benim tam olarak yapmak istediğim, hayatımı birleştirecek evlilik teklifi fikri değil' diye düşünüyor olabilirsin. O zaman yaratıcılığın sırası sende artık. Hadi, birazcık çaba ile o anı unutulmaz kıl.

NOT: Yeni evlilik teklifi fikirleri gelebilir, takipte kal!

Evlilik teklifini yapıp 'evet'i kapınca sırada ne var diye düşünüyor olabilirsin, senin için hazırladığımız düğün takvimini buraya bırakalım.


Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap