Üye Ol Giriş Yap
BUNLARI BİLMEK İSTEYEBİLİRSİNİZ

Sıradışı Evlilik Teklifi Fikirleri

Farklı ve romantik bir evlilik teklifinde bulunman; tıpkı her kadının olduğu gibi sevgilinin de hayallerini süslüyor. Sıradışı evlilik teklifi fikirleri bu yazıda!
Sıradışı Evlilik Teklifi Fikirleri


Sevgilinle hayatını birleştirmek, artık onun eşi olmak istiyorsan, ilk adım ona evlenme teklif etmek! Peki nasıl bir teklif olmalı? Elbette şık bir restaurantta mum ışığında yenilen yemek sonrası dizlerinin üzerine çöküp, yüzüğü çıkararak "benimle evlenir misin" diye sorarak da evlilik teklif edebilirsin. Bu da klasik ve şık bir tercih. Ama ufak bir çaba, biraz araştırma, biraz yaratıcılık ile o anı unutulmaz kılabilir ve sevgilini çok daha mutlu edebilirsin. Fikirlere geçmeden evlilik teklifi konusunda sana yardımcı olacak en iyi evlilik teklifi organizasyon firmalarına da bir göz atabilirsin.

Gelelim sana ilham verebilecek fikirlere..

Kendinizle Konuşacak Bir Video Organize Edin

                                                                   


Kamera karşısına geçip, kendine sorular yönelten bir video çekmeye ne dersin? Ve bu kaydı sevdiceğine izletirken videoya eşlik etmeyi unutma. Onu ne kadar sevdiğini, onunla hayatını geçirmek istediğinden bahset. Videoyu hazırlamadan önce sorulara vereceğin cevapları ve süreyi hesaba katarak ufak bir hazırlık yapmanda fayda var. Belki de sizin için anlamlı bir mekana giderek bu videoyu çekebilirsin. 

Yarı profesyonel bir kamera ile hatta iyi kalitede bir cep telefonuyla bile bu çekimi kolayca yapabilirsin. Ufak bir mikrofon çekimin daha canlı ve kaliteli olmasını sağlayacaktır. Videoyu editlemeyi de unutmamak lazım. Veeee, tamam, teklifin hazır!


Amatör Bir Tiyatro Ekibiyle Anlaşarak Yaşanmışlıklarınızı İçeren Bir Oyun Hazırlayıp Sahneleyin

Çılgın bir fikirle başladık, biliyoruz. Ama inan o kadar da zor değil bunu gerçekleştirmek ve gerçekten orijinal bir evlilik teklifi fikri... Amatör bir tiyatroyla iletişime geçip, var olan bir oyunlarının senaryosunu sizin yaşanmışlıklarınızı içerecek şekilde değiştirebilirsin. Senayoyu tiyatro ekibiyle birlikte düzenledikten ve birkaç prova yaptıktan sonra hazırsınız. Oyun boyunca sevgilin oyuna şaşıracak  "aa aynı bizim yaşadıklarımız" diye düşünecek belki de tatlı tatlı şüphelenecek. Ve oyun sonunda sen sahneye çıkıp, belki ufak bir konuşma yaptıktan sonra, "sevgilim benimle evlenir misin" dediğinde sevgilini mutluluktan erimesini keyifle izleyebilirsin.

NOT: Yakın arkadaşlarınızı da bu plana dahil edebilir, sahnenin karanlık taraflarında saklanmalarını sağlayabilirsin.


  


Su Hafifliktir, Su Romantiktir. Su Üzerine Aşkınızı Yazın, Ona Evlenme Teklif Edin

Ankara'da veya deniz kenarı olmayan bir yerde yaşıyor olabilirsin. Ama bu evlenme teklifini suya yazarak yapamayacağını göstermez. Aksine suya hasret olarak yaşayan yerlerin insanlarına su daha bile etkileyici gelecektir. Deniz yoksa da göller var. Ona aşkını anlatan ve evlilik teklifini içeren bir cümleyi köpük harflerle yazabilir ve harflerin dağılmaması için onları ince iplerle ağaçlara, karaya, teknelere vs tutturabilirsin. Onu elinden tutup sıradan bir gün gibi oraya götürebilir ve onu ne kadar sevdiğini onunla bir ömür geçirmek istediğini anlatan birkaç cümleden sonra yüzüğünü çıkarıp "sevgilim benimle evlenir misin" diyebilirsin. "Evet" cevabından sonra sevinçle ortaya çıkacak yakın arkadaşlarınız da bu unutulmaz anınıza eşlik edebilir.


                                                                     


Hikaye Kitabınızı Oluşturun Ve Onun Bulmasını Sağlayın

Şimdi hayal edin. Romantik bir yerdesiniz; doğada bir yürüyüş yolunda, bir vadide, deniz kenarında veya sizin için romantik sayılabilecek bir yerde sevgilinizle el ele yürürken birden küçük bir hikaye kitabı buluyorsunuz. Aa çok ilginçmiş diyerek merakla içini karıştırmaya başlıyorsunuz. Karikatürize edilmiş bir kızla bir oğlanın hikayesi bu. Hem hikaye anlatılıyor hem de karikatürlerden çıkan konuşma baloncuklarıyla kahramanlarımız da konuşuyor. Ve hikaye ilginç bir şekilde sizin hikayenize çok benziyor. Hikayedeki isimler farklı sadece. Kısa hikayeyi merakla okuyorsunuz beraber, ve hikayenin sonunda çiftimiz evleniyor, sonsuza dek mutlu oluyorlar. Hikayeyi bitirince sen de yüzüğünü çıkarıp "'sevgilim benimle evlenip her şeyim olur musun" diyorsun. Mutlu son, ya da tatlı bir başlangıç... Artık adına ne denirse...

Böyle bir karikatür dizisini senin kendin hazırlamanı, kitaplaştırmanı ve baskıya sokmanı beklemiyoruz elbette. İnternette bunu yapan çok güzel firmalar var. Araştırıp istediğinden destek alabilirsin.


                                                                     


Drone Helikopter İle Tektaş Yüzük Sevgiline Havadan Gelsin

Öncelikle bu evlilik teklifini gerçekleştirmek için 3 şeye ihtiyacın var. Geniş bir açık alan , drone heliokepter ve onu ustalıkla kullanan bir kişi. Sevgilinle zaman geçirirken, hiç beklenmedik bir anda bir drone gökyüzünden size doğru gelse ve altında minik bir yüzük kutusu bağlı olsa! Sevdiğinin şaşkın bakışları altında, sen gelen drone'un altındaki kutuyu alıp, dizlerinin üzerinde "sevgilim benimle evlenir misin" desen! Buna hayır diyebilecek bir kız olmadığını düşünüyoruz. 

NOT: Prodüksiyonu birazcık büyütmek ve yakın arkadaşlarınızı bu ana katmak istersen, sen drone'dan yüzüğü aldığın anda onlar da birden ellerindeki "benimle evlenir misin" pankartlarıyla ortaya çıkabilirler.


  


Kapodokya'da Gün Doğumunda Uçan Balonlarda Gelen Evlilik Teklifi


Başlık bile o kadar romantik geliyor ki kulağımıza... Kısa bir tatil kaçamağı olarak başlattığınız evlenme teklifi organizasyonunu sabahın ilk ışıklarında Kapodokya'nın eşsiz manzarasında havalanan balonlardan birinde yapman çok romantik olacaktır. Eşine söyleyeceklerin unutulmaz, fotoğraflarınız muhteşem olacak.

cappadocia ile ilgili görsel sonucu

Daha Da Yeni Fikirler...

Bu fikirleri beğendin, ama hiçbirisi "bu benim tam olarak yapmak istediğim, hayatımı birleştirecek evlilik teklifi fikri değil" diye düşünüyor olabilirsin. O zaman yaratıcılığın sırası sende artık. Hadi, birazcık çaba ile o anı unutulmaz kıl.

NOT: Yeni evlilik teklifi fikirleri gelebilir, takipte kal!

Evlilik teklifini yapıp 'evet'i kapınca sırada ne var diye düşünüyor olabilirsin, senin için hazırladığımız düğün takvimini buraya bırakalım.

O büyülü evlilik teklifinden sonra bilmeniz gereken her şey Düğün Vagonu'nda! Nikah için gerekli evraklar için tıklayın!

Bütün Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Tüm Kategoriler